Bartosz Maciejewski Photography

Fotograf. Zajmuje się fotografią artystyczną, prasową, biznesową i modową. Najważniejszym tematem jego zdjęć jest wielka metropolia, a w niej człowiek. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami krajowymi. 

 

Autor pięciu wystaw. SAMI - pierwsza z nich - przedstawia portrety kilkunastu samotnych, bezdomnych mieszkańców Nowego Jorku, New Jersey, Liverpoolu, Warszawy i Dublina.

Druga, ZNIKAJĄCY HARLEM (Instytut Reportażu), to obraz współczesnego nowojorskiego Harlemu, który przechodzi etniczną i kulturową ewolucję. Trzecia, URBAN JUNGLE (Rabbithole Art Room) to zbiór zdjęć przedstawiających surrealistyczny obraz współczesnej miejskiej dżungli, w której człowiek i miasto to osobne, równoległe byty. Kolejna wystawa IN A BUBBLE (Instytut Reportażu/ Galeria Borowski) to obraz współczesnej metropolii - a w niej człowieka, wewnętrznie wyciszonego, zatopionego w swoich myślach, wyalienowanego. Prace fotografa zawarte w cyklu zdjęć LONDON OUTSIDER (Centrum Praskie Koneser) ukazują wielką metropolię niejako od wnętrza, i to dosłownie. Część zdjęć została wykonana przez okna pubów i barów, przez które przyglądamy się Londyńskiej ulicy z perspektywy barowego stołka.

 

Bartosz Maciejewski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował kreowanie wizerunku w Holmes Institute w Melbourne. Mieszka w Warszawie.

 

 

COOKIES © BM 2023, Made with  by PAR HOUSE Agency